בואי לפגישת יעוץ וטיפול היכרות שיוריד לך לפחות 20% מהפיגמנטציה כבר מהטיפול הראשון בעלות של 190₪,

סוגי פיגמנטציה

פיגמנטציה היא הסיבה לכתמים הלא יפים באזורים מסויימים בפנים שלכן. הבורה הטובה היא שיש לנו את היכולת לעזור לעור הפנים שלכן ולהביא אותו למצב שלפני הפיגמנטציה ואף יותר מכך. 

מהי פיגמנטציה?

בעיית פיגמנטציה היא גוון לא אחיד של העור ובמקרים קשים יותר זה מתבטא גם בכתמים כהים גדולים בפנים ומעל השפה. היות והפיגמנט הכי נפוץ בעור הוא מלנין, בעל גוון חום, ברוב המקרים הפיגמנטציה מתבטאת בהופעת כתמים חומים שחורים בעור הפנים ובמקרים נוספים בשאר חלקי הגוף.

בעיית פיגמנטציה בעור מופיעה כאשר יש בעיה בייצור המלנין – בין אם היא גורמת לחסר במלנין המשפיע על היווצרות כתמי עור בהירים כמו ויטיליגו, ובין אם לעודף מלנין המשפיע על היווצרות כתמי עור כהים. כלומר:

 • הפיגמנטציה יכולה להתבטא בכתמי עור כהים משמעותית יותר מהעור שסביבם, והיא בעיה אסתטית נפוצה המכאיבה למיליוני נשים בעולם ואחת הסיבות הנפוצות ברוב המקרים בגלל חשיפה מוגברת לשמש.
 • הפיגמנטציה יכולה להיגרם גם משינויים הורמנאליים,שימוש באמצעי מניעה כמו התקן הורמונאלי או גלולות. בישראל שהאקלים בה חם שילוב של חשיפה מוגברת לשמש עם בעיות הורמנאליות מביאה לתפועת פיגמנטציה קשה במיוחד ביחס לשאר העולם.
 • פיגמנטציה יכול להיגרם גם מתפקודי כבד והצטברות רעלים בגוף, במקרים אלו הטיפול בפיגמנטציה הוא קל יחסית לטיפול.

 סוגי הפיגמנטציה 

ישנם 3 סוגים של פיגמנטציה האבחנה נקבעת לפי הכמות של הפיגמנט המלנין שמייצרים התאים המלנוציטיים בעור:

 • דפיגמנטציה אובדן שלם או חלקי ניכר של הפיגמנט (נראה כמו ויטיליגו)
 • היפופיגמנטציה (Hypopigmentation) – מצב שבו הגוף מייצר כמות קטנה של מלנין.
 • היפרפיגמנטציה (Hyperpigmentation) – מצב שבו הגוף מייצר כמות גדולה של פיגמנט מלנין וגורם לכתמים כהים ושחורים באזורים שונים בפנים.

מהי היפופיגמנטציה?

היפופיגמנטציה היא ירידה בייצור פיגמנט המלנין. מצב זה עשוי להתבטא בטלאי עור בהירים יותר מגוון העור הכללי. צבע העור שלכם מבוסס על ייצור פיגמנט המלנין. אם התאים המלנוציטיים לא מייצרים מספיק מלנין, העור, במקומות שונים בגוף, עשוי להבהיר, ואף להגיע למצב של ויטיליגו (Vitiligo).

היפופיגמנטציה – כיצד היא מתרחשת?

הפרעה לייצור המלנין עלולה להיגרם מתנאים גנטיים או תנאים סביבתיים חמורים, לדוגמה:

 • פגיעה קודמת בעור, כמו שלפוחית, כיב, כוויה, חשיפה לחומר כימי או זיהום בעור.
 • מצבי דלקת בעור שהבריא (כמו אטופיק דרמטיטיס, Atopic Dermatitis או פסאוריאזיס, Psoriasis).
 • תנאים תורשתיים נדירים.

מהי היפרפיגמנטציה?

היפרפיגמנטציה היא מצב של כתמים על העור שהופכים כהים יותר מהעור שסביבם. מצב זה כולל כמה סוגים, כמו:

 • כתמי גיל
 • מלאזמה (Melasma)
 • היפרפיגמנטציה לאחר דלקת
 • פיגמנטציה הורמונאלית בזמן הריון או אחרי לידה

כול אחד מסוגי ההיפרפיגמנטציה מופיעות מבעיות שונות ומטופלות במרכז הישראלי לפיגמנטציה בצורה ושיטה שונה החל מהאבחון דרך אפרכסת האוזן,דיקור קוסמטי,סוגי פילינג שונים,מזותרפיה,חומרי הבהרה,וחומרים קוסמטים פעילים.

היפרפיגמנטציה – כיצד היא מתרחשת?

היפרפיגמנטציה מתרחשת כאשר העור מפריש כמות רבה של מלוציטים של פיגמנט המלנין, הפיגמנט המעניק לעור את צבעו. כמות רבה מידי של המלנין גורם להיווצרות של נקודות או כתמים על העור שנראים שחורים יותר מהעור בצורה משמעותית ובולטת לעיין.

היפרפיגמנטציה בעור היא מצב נפוץ והיא משפיעה רבות על מצב הרוח והבטחון העצמי בעיקר אצל נשים אשר נאלצות להשתמש בכמויות גדולות של מייקאפ על מנת להסתיר את הכתמים, במידה ואת סובלת מפיגמנטציה את מוזמנת להגיע למרכז הישראלי לפיגמנטציה לעבור אבחון ו טיפול בפיגמנטציה אשר יעלים לך את הכתמים וברוב המקרים כבר אחרי הטיפול הראשון.

 

small_c_popup22

בואי נדבר...

תשאירי פרטים ואחזור אלייך בהקדם